7 újdonság Berlinről
1, Nem volt mindig Berlin a főváros
Hivatalosan Németország fővárosa 1990-ben lett, a berlini fal leomlása után, jóllehet 1871 és 1945 között is fővárosi feladatokat látott el. A hidegháború alatt Nyugat-Berlin fővárosa Bonn volt, Kelet-Berlin fővárosa pedig Berlin maradt.
2, A város nagyobb, mint gondolná
Berlin 892 négyzetkilométert tudhat magáénak, ezáltal kilencszer nagyobb Párizsnál. Lakosságát tekintve London után Európa második legsűrűbben lakott városa.
3, Berlinnek több csatornája van, mint Amszterdamnak.
A terpeszkedő metropoliszra nem gyakran gondolunk úgy, mint egy folyóparti városra, pedig 180 kilométernyi vízi útjával könnyen felülmúlja Amszterdam és Velence híres csatornahálózatát. Berlin a világ legtöbb csatornájával rendelkező város, melyeket 1700 híd köt össze.
4, Berlinben található a világ legnagyobb Törökországon kívüli török populációja.
A nagyszámú török lakosságnak köszönhetően él egy legenda, mely szerint a döner kebab Berlinben lett először megalkotva.
5, A város 40 százaléka a föld alatt van.
A föld alatti vasúthálózatok, második világháborús bunkerek, menekülőjáratok, szennyvízcsatorna-hálózatok és söröspincék alapterületeit összevetve kijelenthetjük, hogy Berlin építményeinek 40%-a a föld alatt található.
6, Itt található Európa legnagyobb vasútállomása.
A Berlin Hauptbanhof, azaz a központi vasútállomás, melyet 2006-ban nyitottak meg, a legnagyobb Európában. Naponta több ezer vonat és több százezer utas közlekedik itt.
7, Itt zajlik a legtöbb építkezés Európában.
A közelmúltban több építkezés indult meg Berlinben, mint bármely más európai városban, sőt a világelső Sanghai után a második helyet foglalja el az építkezések számát tekintve.
Ha felkeltette érdeklődését Berlin, ide kattintva böngészhet a város szállodái között.